Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Ракитиќ го „пецна“ Лукаку: Треба да ти платиме одмор во Сплит🎥

Ракитиќ го „пецна“ Лукаку: Треба да ти платиме одмор во Сплит🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Хрватска вчера со ремито против Белгија обезбеди пласман во следната фаза на Мундијалот и го освои второто место во групата.

„Најзаслужен“ шт Хрватска остана непорезена е Ромелу Лукаку, кој пропушти две-три неверојатни шанси.

После мечот легендарниот хрватски фудбалер Иван Ракитиќ, преку социјалните мрежи го „пецна“ напаѓачот.

„Одиме Лукаку. Има да го почастиме месец дена во Сплит“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Клоп: Нема да ги коментирам трансферите на Челзи без адвокат

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше праш…