Дома Трансфер зона Раиола се огласи за трансферот на Ибра: Не е сигурно дека ќе се врати во Италија

Раиола се огласи за трансферот на Ибра: Не е сигурно дека ќе се врати во Италија

Иднината на Златан Ибрахимовиќ е главна тема во медиумите на Апенините, кои најавуваат негово враќање во Серија А.

Ибрахимовиќ е слободен агент откако му заврши договорот со ЛА Галакси, а на маса има неколку понуди, па се чека неговата одлука.

Најсилно се шпекулира со негово враќање во Серија А, каде интерес за него покажуваат Милан, Наполи и Болоња.

„Не е сигурно дека Ибра ќе се врати во Италија. Ќе видиме што ќе се случи. Ако тој се врати во Серија А, тоа ќе ја зголеми побарувачката, на технички план, но и на телевизија. Многу земји ќе сакаат да го вклучат телевизорот да го видат Златан. Којзнае каде ќе заврши, ние сме слободни и во моментов не исклучуваме ништо“, изјави Мино Раиола.

„Каде би сакал јас да го видам? Само подалеку од мене да престане да ме нервира“, додаде менаџерот на Швеѓанецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо доведува напаѓач од 70 милиони евра?

Тотенхем изгледа пронајде решение за во нападот, барем додека не се опорави Хари Кејн. Шпа…