Дома Луд Спорт Пукна љубовта: Пике и Шакира се разведуваат!

Пукна љубовта: Пике и Шакира се разведуваат!

Како гром од ведро небо одекна веста која ја објавија шпанските медиуми, дека фудбалерот на Барса Жерар Пике и Шакира наводно се разведуваат после шест години брак.

Гласините за наводен развод почнаа да се шират кога Шакира изненадно откажа неколку настапи, а како оправдување ги надеве личните причини. Потоа фановите констатираа дека тие двајцата веќе подолго време не се појавиле во јавност и дека пејачката повеќе не објавува заеднички слики со сопругот.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Шакира наводно го повлекла првиот чекор и побарала развор бидејќи дознала дека Пике ја изневерил, меѓутоа другиот дел од јавноста смета дека таа се одлучила на таков чекор бидејќи фудбалерот е премногу љубоморен и сака да и го контролира животот.

11-11pike2

Колку има вистина во овие трачеви ќе видеме наскоро, но сигурно е дека нешто се случува во нивната врска.

Шакира и Пике се запознаа за време на Светското првенство во 2010 година, набрзо стапија во брак и имаат два сина, Милан и Саша.

11-11pike3

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку к…