Дома Трансфер зона ПСЖ спреми богатство за ѕвездата на Вест Хем

ПСЖ спреми богатство за ѕвездата на Вест Хем

0

Пари Сент Жермен покажува силен интерес за дефанзивецот на Вест Хем, Иса Диоп пренесуваат францските медиуми.

Англиските медиуми исто така ја потврдија веста и пренесуваат дека „светците“ се спремни да понудат 56 милиони евра за потписот на 21-годишниот Французин.

Меѓутоа, цената на дефанзивецот може додатно да се зголеми бидејќи силен интерес за него покажува и Манчестер Јунајтед.

Диоп ова лето пристигна во Вест Хем од Тулуз за сума од 25 милиони евра и стави потпис на 5-годишен договор.


Следете го Sportski.mk и на


Французинот веднаш се етаблираше како еден од најдобрите дефанзивци во Премиер лигата, па неговата цена вртоглаво порасна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Падна договор: Алекс Сандро останува верен на Јувентус!

Иако веќе подолго време се шпекулираше дека Алекс Сандро на крајот на сезоната ќе го напуш…