Дома Трансфер зона ПСЖ со напаѓач од Јунајтед ќе го менува Кавани?

ПСЖ со напаѓач од Јунајтед ќе го менува Кавани?

Во медиумите се појави информација дека ПСЖ Едисон Кавани би можел да го замени со напаѓач од Манчестер Јунајтед.

Францускиот клуб во преодниот рок ќе се обиде да доведе напаѓач како замена за Мауро Икарди чиј договор ПСЖ во целост го откупи.

Според француските медиуми ПСЖ како идеален играч кој би бил резерва на Икарди го гледаат Одион Игало.

„Фут Меркато“ пренесува дека од Париз веќе стапиле во контакт со претставниците на Игало на кого договорот со Манчестер Јунајтед му истекува во јануари.

Наводно, за ПСЖ доволни биле настапите на Игало во Манчестер Јунајтед за да се убедат во неговите квалитети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо го донесе на Олд Трафорд, сега го сака во Рома

Италијанските медиуми пренесуваат дека Мурињо е силно заинтересиран за десниот бек на Манч…