Дома Топ вести ПСЖ сака да го „украде“ Канте пред носот на Барселона

ПСЖ сака да го „украде“ Канте пред носот на Барселона

Пари Сент Жермен веќе работи на трансферот на Нголо Канте и сака да потпише преддоговор со Французинот уште во јануари.

Канте влезе во последната година од договорот, а сега веќе стана јасно дека нема да го продолжи договорот со Челзи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


ПСЖ сака да ја добие ботката со Барселона, која исто така силно е заинтересирана за потписот на 31-годишниот Французин.

„Светците“ сакаат да ја победат конкуренцијата и уште во јануари да потпишат преддоговор со Канте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…