Дома Топ вести ПСЖ и Челзи се „тепаат“ за ѕвездата на Спортинг

ПСЖ и Челзи се „тепаат“ за ѕвездата на Спортинг


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ПСЖ и Челзи водат битка за потписот на плејмејкерот на Спортинг Лисабон, Мануел Угарте, пренесуваат медиумите на Островот.

Неговата откупна клаузула изнесува 60 милиони евра, а наводно двата клуба се спремни да ја платат оваа сума без преговори.

Угарте има исклучителни дефанзивни карактеристики и според бројни статистички параметри е на самиот врв во Европа кога се во прашање поседите и пресретнати напади.

Уругваецот е желба на многу клубови, но главната битка за неговиот потпис ќе ја водат ПСЖ и Челзи, а конечниот збор ќе го има самиот фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …