Дома Топ вести ПСЖ го „краде“ Кулибали пред носот на Манчестер Сити

ПСЖ го „краде“ Кулибали пред носот на Манчестер Сити

Калиду Кулибали беше многу блиску до трансфер во Манчестер Сити, но последните информации говорат дека ПСЖ е фаворит за неговиот потпис.

Манчестер Сити испрати неколку понуди за Сенегалецот, последната од 70 милиони евра, која беше одбиена од Наполи.

Наполи е спремен да го продаде дефанзивецот, па таквата ситуација сака да ја искористи ПСЖ. Италијанските медиуми пренесуваат дека „светците“ понудиле 80 милиони евра за Кулибали.

Тоа е приближно до сумата која ја бара Наполи, па двата клуба се блиску до договор и Кулибали е многу блиску до трансфер во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер …