Дома Македонски спорт Мак фудбал Промени во Битола: Пелистер се раздели со четворица фудбалери

Промени во Битола: Пелистер се раздели со четворица фудбалери


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Tимот на Пелистер во следната сезона повторно ќе настпува во Втората македонска лига откако сезонава заврш икакои четврти.

Амициите на клубот беа враќање во Првата лига, а кога не успеа во тоа беше јасно дека ќе има промени. Прв кој си замина беше тренерот Бабунски. Утрово битолскиот клуб ја потврди и разделбата со уште четворица фудбалери.

„ФК Пелистер за во наредната сезона 2023/24 нема да ги продолжи договорите со Бурхан Мустафов Христијан Драгарски, Томе Китановски и Љавдрим Фазлију.

Во наредните денови некои играчи ќе бидат отстапени во други клубови. Клубот им се заблагодарува и им посакува понатамошен успех.

Наскоро ќе биде промовиран новиот тренер а во наредните денови и новите играчи“, стои во краткото соопштение.

Фото: ФК Пелистер

Коментари
  • Дарко Размоски се врати во Пелистер

    Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Старо нов чле…
  • Бабунски и Пелистер се разделија

    Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ ФК Пелистер у…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи се пофали со засилување од Гана

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Тимот на Шкуп…