Дома Видео Промашување на годината во Серија А 🎥

Промашување на годината во Серија А 🎥

Јувентус синоќа доживеа шокантен пораз од Џенова во Серија А (2:1), а најголем виновник е сигурно Моис Кин.

Кин во 93-та минута се посрамоти и го изрежира најголемото промашување во Серија А оваа сезона.

Само една минута подоцна Џенова доби пенал и Кришито погоди за 2:1 и голема победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Удри дете со рекет на трибините на Ролан Гарос и доби само парична казна 🎥

Ирина Камелија Бегу заработи само парична казна за инцидентот од второто коло на Ролан Гар…