Дома Фудбал Останато Проектилот на Јурај Куцка не би го одбраниле ниту двајца голмани! (ВИДЕО)

Проектилот на Јурај Куцка не би го одбраниле ниту двајца голмани! (ВИДЕО)

0

Словачка во овој момент го игра натпреварот од квалификациите против Азербејџан и на полувреме води со 3:1

Гостите поведоа уште во осмата минута кога Лоботка погоди за 1:0, а потоа Јурај Куцка во 27-та минута со проектил од подалеку од 30 метри го совлада голманот на Азербејџан кој беше немоќен.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…