Дома Фудбал Проблем за Куман пред „Ел Класико“?

Проблем за Куман пред „Ел Класико“?

Уште 12 дена остана до првото „Ел Класико“ оваа сезона.

Според формата Барселона дефинитивно нема да ја има улогата на фаворит против големиот ривал, без оглед на тоа со каква екипа ќе располага Куман до тогаш. Може да го охрабри враќањето на Демебеле и Агуеро кои сепак не се во полна физичка форма и прашање е колку ќе бидат спремни.

Она што Куман го загрижува е повредата на Араухо. Одличнот дефанзивец ќе мора да паузира две недели, а тоа значи дека ќе го пропушти дуелот со Реал.

Во дербито со „кралевите“ за Барса се очекува да настапи стоперскиот тандем Пике-Ерик Гарсија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…