Дома Останати Авто Мото Проблеми во Ферари: Леклер се налути на Саинц!

Проблеми во Ферари: Леклер се налути на Саинц!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Tимот на Ферари не се прослави на квалификациите пред трката за Големата награда на Австралија, Шарл Леклер разочара и утре ќе стартува од седмото место, додека Саинц ќе започне од петата.

По квалификациите Леклер го обвини Саинц дека возел премногу бавно во последниот обид за подобро време. Шпанецот тогаш побара објаснување од колегата.

„Во првиот и вториот дел од квалификациите не бев на ниво, во вториот мислев ќе го поправам резултатот. Не знам што се случи со болидот, можеби лошата комуникација со Карлос или нешто друго. Бев зад него и тоа не беше добро“, зборуваше Леклер.

Погледнете како изгледаше нивната средба по квалификациите…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Потрес во Формула 1: Ферари тргнува по Хамилтон – позната и понудата!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…