Дома Фудбал Проблеми во Барселона: Левандовски не сакаше да се поздрави со Јамал 🎥

Проблеми во Барселона: Левандовски не сакаше да се поздрави со Јамал 🎥

Барселона вчера го победи Алавес со 2:1, а двата гола за каталонскиот гигант ги постигна Роберт Левандовски.

Но, на оваа средба беше забележан и контроверзен потег на полскиот напаѓач. Имено, Левандовски од некоја причина не му пружи рака на младиот Ламин Јамал кој тргна да се поздрави.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Левандовски со овие два гола го прекина постот, меѓутоа очигледно имаше и некоја нервоза кај него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …