Дома Трансфер зона Премиер лигата следна дестинација за Рабио?

Премиер лигата следна дестинација за Рабио?

Aдриен Рабио би можел многу лесно да го напушти Јувентус во летниот преоден рок кој следи.

Понуди за францускиот фудбалер постојат, но Рабио не брза и спремен е да почека. Неговиот сегашен договор со Јувентус му истекува на лето и засега не е познато дали ќе биде продолжен.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Претходно Баерн Минхен покажа најголем интерес за неговите услуги, а сега во игра влегува и Манчестер Јунајтед.

Ерик Тен Хаг верува дека Рабио може да биде фудбалерот кој ќе го направи средниот ред на Манчестер Јунајтед многу поквалитетен и стабилен.

Манчестер Јунајтед има големи планови за наредната сезона, холандскиот стратег сака тим кој дури би се вмашал и во борбата за врвот, иако во овој момент тоа сега не изгледа толку реално.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Манчестер Јунајтед го сака промашувањето на Сити

Манчестер Јунајтед  во јануари сака да донесе квалитетен играч за врска, а рва желба на ра…