Дома Топ вести Премиерлигашите се „тепаат“ за овој напаѓач!

Премиерлигашите се „тепаат“ за овој напаѓач!

Медиумите на Острвот пренесуваат дека англиските гиганти покажуваат сериозен интерес за крилниот напаѓач на Рен и француски репрезентативец, Пол Жорж Нтеп.

Нтеп има 24 години, роден е во Камерун но игра за француската репрезентација, а игра како лево крилно.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Арсенал и Саутемптон веќе од поодамна покажаа интерес за овој фудбалер, но медиумите тврдат дека најконкретен е Ливерпул, бидејќи Клоп бара засилување токму на таа позиција.

Договорот на Нтеп со Рен истекува на крајот на сезоната, па клубот ќе мора да го продаде во јануари доколку сака да заработи на неговото заминување.

„Црвените“ веќе работат на трансферот и многу веројатно дека крилниот напаѓач ќе пристигне на „Енфилд“ во зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…