Дома Фудбал Англија Прекрасен гол: Мајсторија на Марсијал (ВИДЕО)

Прекрасен гол: Мајсторија на Марсијал (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед брзо се созема од шокот против Бурнемоут па на полувреме води со 3:1.

Бурнемоит преку Станислас кој си поигра со Мегваер (овој гол можете да погледнете тука) поведе со 0:1. Сепак, Јунајтед со головите на Гринвуд, Рашфорд и Марсијал направи целосен пресврт па сега води со 3:1.

Марсијал го постигна третиот гол во финишот од полувремето и тоа беше навистина прекрасен погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Калдерон обвинува: Поради глупавото работење, Реал тоне во долгови

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон тврди дека клубот е во сериозна фин…