Дома Фудбал Останато Пред 16 години Адријано го изведе еден од најдобрите дриблинзи во фудбалот

Пред 16 години Адријано го изведе еден од најдобрите дриблинзи во фудбалот

Eден од оние кои сигурно можеа да направат поголема кариера е Бразилецот Адријано. Адријано имаше голем потенцијал, меѓутоа поради разни причини не го исполни во целост.

На Европа и се претстави во дресот на Парма, а потоа за 24 милиони евра премина во Интер. Во дресот на „нероаѕурите“ имаше неколку неверојатни сезони, но потоа доживеа пад од кој никогаш не се врат.

После смртта на неговиот татко Адријано повеќе не беше истиот и се предаде на ноќниот живот и алкохолот. Се проба уште еднаш на голема сцена кога дојде во Рома, но едноставно не можеше да се врати на славните патеки.

УЕФА денес се потсети на неговиот неверојатен дриблинг од 2004 година од мечот Валенсија – Интер. Тогаш Адријано си поигра со Давид Наваро, но штета што не успеа да го совлада Сантијаго Канизарес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…