Дома Останати Пред пет години работеше на бензинска пумпа, а вчера го победи Рони O’Саливан

Пред пет години работеше на бензинска пумпа, а вчера го победи Рони O’Саливан

Животот пишува неверојатни приказни, а токму таква е онаа на Џордан Браун, 34 годишниот снукер играч кој успеа да го победи најдобриот во историјата во оваа игра Рони О’Саливан.

Браун победи со 9:8 и во текот на целиот меч имаше предност. Прво водеше со 4:1, па со 5:3, О’Саливан успеа да изедначи на 6:6, меѓутоа тоа не влијаеше Браун да падне во играта.

Пред пет години Џордан Браун работеше на бензинска пума и размислуваше за крај на кариерата како снукер играч. Со оваа победа која е еднаква на сензација тој освои 70.000 фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ваков Герет Бејл не сме гледале од поодамна! 🎥

Toтенхем во 26. коло од Премиер лигата го декласираше Барнли со убедливи 4:0. Во денешниот…