Дома Фудбал Англија Прв одложен натпревар во Премиер лигата поради коронавирус

Прв одложен натпревар во Премиер лигата поради коронавирус

Натпреварот помеѓу Њукасл и Астон Вила кој требаше да се игра во петок во рамките од 11. коло во англиската Премиер лига е одложен поради коронавирус.

Како што пишува „Скај Спорт“, Њукасл преговарал со Премиер лигата за одложување на овој меч затоа што поради мерките не можел да одработи нормален тренинг, а со идејата се сложила и Астон Вила.

Во овој момент Њукасл има пет заразени и не клубот не смее да тренира, сите играчи со дома. Не тренирале од минатиот четврток и затоа побараа одложување на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Челзи го отпушти Лампард!

Френк Лампард доби отказ во Челзи после 18 месеци поминати во клубот. Денес раководството …