Дома Фудбал Италија Првпат од 2016: Ибрахимовиќ одново е најдобар во Шведска – 12. пат во кариерата!

Првпат од 2016: Ибрахимовиќ одново е најдобар во Шведска – 12. пат во кариерата!

Златан Ибрахимовиќ има 39 години и веќе две децении игра професионален фудбал на високо ниво.

Денес Ибрахимовиќ доби уште едно признание за неговите неверојатни настапи кои ги прикажува, избран е за најдобар фудбалер во годината во неговата Шведска.

Оваа награда Златан ја добива 12-ти пат во карерата и апсолутен рекордер во неговата земја. Ниту еден друг Швеѓанец не ја освоил оваа награда повеќе од два пати.

Сепак, треба да се спомене дека Ибра ја освојува наградата првпат по 2016 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шок за Милан: Росонерите останаа без двајца клучни играчи!

Големи и неочеувани проблеми за Милан во текот на ноќта. Росонерите за гостувањето против …