Дома Топ вести Потврди човек кој можеби најмногу се прашува: Реал Мадрид може да го купи Лука Јовиќ! (ВИДЕО)

Потврди човек кој можеби најмногу се прашува: Реал Мадрид може да го купи Лука Јовиќ! (ВИДЕО)

Не престануваат гласините околу можниот трансфер на Лука Јовиќ во редовите на Реал Мадрид.

Јовиќ импресионираше оваа сезона со одличните настапи во Франкфурт, па во редовите на Ајнтрахт се свесни дека ова лето би можеле да го изгубат. Интерес за Јовиќ има од клубови како што се Реал Мадрид и Барселона и ретко кој верува дека Јовиќ и наредната сезона ќе го носи дресот на германскиот клуб.

И самиот претседател на Ајнтрахт поранешниот напаѓач Фреди Бобиќ го потврди тоа во гостувањето на една емсија.

„Дефинитивно постои шанса Јовиќ да потпише за Реал Мадрид. Се надевам и сакам Лука да остане тука, но јас сум реален и знам дека немаме многу шанси да го задржиме“, изјави Бобиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сејдини: ЕП е сон, во бараж натпреварите ќе ја видиме најдобрата Македонија

Денес претседателот на ФФМ Муамед Сејдини имаше свое излагање на генералното собрание. Сеј…