Дома Топ вести Најавен трансферот на деценијата: Мбапе станува „крал“

Најавен трансферот на деценијата: Мбапе станува „крал“

Еминентниот медиум „Еуроспорт“ ексклузивно пренесува дека ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе кариерата ќе ја продолжи во Реал Мадрид.

Реал Мадрид веќе подолго време е заинтересиран за Мбапе, а трансферот ќе се реализира во 2021 година, дознава „Еуроспорт“ од свои извори.

Мбапе има договор со ПСЖ до 2022 година, но во неколку наврати одби да потпише нов договор, бидејќи веќе се договорил со „кралевите“.

Токму поради тоа Реал воопшто не е активен на трансфер пазарот ова лето, а Мбапе следното лето на „Сантиаго Бернабеу“ ќе биде прва ѕвезда.

Како што пренесува „Еуроспорт“, Реал веќе го резервирал и дресот со број „девет“ за Мбапе, а трансферот ќе изнесува приближно 200 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јаховиќ, секогаш треба да е навистина СЕКОГАШ! Посебни молби не треба да има!

Денес во медиумите селекторот Игор Ангеловски зборуваше за Дејан Кулушевски и Адис Јаховиќ…