Дома Останати Авто Мото Потврдено: Карлос Сајнц е замената за Алонсо во Мекларен

Потврдено: Карлос Сајнц е замената за Алонсо во Мекларен

0
sainz

Oд тимот на Мекларен денес потврдија дека Карлос Санјц ќе биде човекот кој ќе го замени Фернандо Алонсо.

Карлос Сајнц за Мекларен ќе започне да вози од сезоната која ќе започне во 2019 година.

Во кариерата на Сајнц Мекларен ќе биде негов трет тим, претходно возеше за Торо Росо и Рено.

Ќе потсетиме, Фернандо Алонсо по крајот на актуелната сезона најави пензионирање.


Следете го Sportski.mk и на


Мекларен комплетната листа на возачи ќе ја објави пред самиот почеток на сезоната во 2019 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Американците во чудо: Како може Дончиќ да има повеќе гласови од Стеф Кари за Ол Стар?

Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн…