Дома Трансфер зона Потврдено: Ибрахимовиќ ја одби Болоња!

Потврдено: Ибрахимовиќ ја одби Болоња!

Иднината на Златан Ибрахимовиќ е главна тема во италијанските медиуми, бидејќи се очекува Швеѓанецот во јануари да се врати во Серија А.

За него силен интерес покажуваат Милан, Болоња и Наполи, па во наредните денови се очекува Ибра да донесе конечна одлука за својата иднина.

Италијанските медиуми претходните недели пишуваа дека Михајловиќ и Ибрахимовиќ се во постојан контакт и дека Болоња е заинтересирана да го донесе во своите редови, а денес спортскиот директор на клубот потврди дека трансферот нема да се реализира.

„Ибрахимовиќ нема да дојде во Болоња. Не извести, Ибра направил друг избор“, потврди Сабатини.

Останува да видиме дали Ибра избрал да се врати во Милан, каде настапуваше од 2010 до 2012 година или ќе му се придружи на Анчелоти во Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Кралеви“ за трансферите на овие простори: Динамо продаде 18 годишник за 16 милиони евра

Дека Динамо Загреб е „крал на трансферите“ на овие простори. Тоа го докажува и нивната пос…