Дома Трансфер зона Португалецот од Интер пред трансфер во Бешикташ

Португалецот од Интер пред трансфер во Бешикташ

Неколку часа пред затворањето на летниот трансфер период Интер може да се раздели со португалскиот репрезентативец Жоао Марио.

Жоао Марио е „пречкртан“ од страна на тренерот Спалети и Интер цело лето чека купец за Португалецот. Најсериозен интерес во моментов покажува турскиот гигант Бешикташ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пред неколку дена Жоао Марио одби да се пресели во Турција, но неговите сонародници Пепе и Кварезма му вршат „притисок“ и го натераа да се предомисли.

Во моментов Жоао Марио тренера со првиот тим на Интер и има шанси да остане на „Џузепе Меаца“, но тешко дека ќе добие шанса за настап. Сега се е во рацете на Португалецот, дали ќе прифати да се пресели во Туција или ќе чека шанса во Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…