Дома Македонски спорт Поранешниот талент на Вардар доби шанса и блесна со два гола! 🎥

Поранешниот талент на Вардар доби шанса и блесна со два гола! 🎥

Maкедонскиот интернационалец Џемал Ибиши доби место во тимот на Дубрава и и возврати на најдобар можен начин – со два гола.

Во втората лига во Хрватска Дубрава успеа да освои три бода против Сесвете (1:2), а човекот кој го реши натпреварот беше токму Ибиши. Двата гола Ибиши ги постигна во 86. и 92. минута.

„Благодарен сум до тренерот што добив шанса да играм и да се докажам, се надевам дека уште ќе победуваме“, изјави Ибиши по натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Немили сцени во Тетово: „Балистите“ влегоа на стадион🎥

Фановите на Шкендија не ги испочитуваа пандемиските препораки, направотив, влегоа на стади…