Дома Луд Спорт Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот

Кога во 2007 година тогаш 20-годишниот холандски фудбалер Ројсон Дренте потпиша за Реал Мадрид, многумина му предвидуваа голема кариера.

Меѓутоа, Дренте не се наигра многу на „Сантиаго Бернабеу“, па беше испраќан на позајмици. Меѓутоа, каде и да играше Холанѓанецот секогаш имаше исклучително висока плата.

Меѓутоа, Дренте лесно ги трошеше милионите, па денес прогласи банкрот пред холандскиот суд. 33-годишниот фудбалер имаше лоши бизнис вложувања, па денес остана без пари.

Тој отвори луксузни бутици, кои пропаднаа, а не му успеа ни музичката кариера, каде исто така вложи голема сума пари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Изненадување: Ериксен се сели на „Олд Трафорд“

Кристиан Ериксен до крајот на преодниот рок ќе го напушти Интер, а нoв фаворит за неговиот…