Дома Останати Кошарка НБА Поради секс со малолетничка НБА ѕвездата губи вистинско богатство?!

Поради секс со малолетничка НБА ѕвездата губи вистинско богатство?!

Кошаркарот на Оклахома сити тандер, Џош Гиди би можел да загуби околу 40 милиони долари откако НБА-лигата почна истрага против него, а тоа го натера спонзорот „Вит-Бикс“ да се повлече.

Гиди се најде на удар на јавноста поради љубовна врска со малолетна девојка, а потоа лигата објави дека се води истрага против кошаркарот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Вит-Бикс“ е австралиски бренд за житарки, односно еден од најпопуларните на континентот, па Гиди наскоро би можел да загуби околу 40 милиони долари.

„Свесни сме за ситуацијата со Гиди и чекаме одредени работи да се потврдат. Во контакт сме со неговиот менаџерски тим и чекаме детали“, објавија од брендот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпрев…