Дома Трансфер зона Понуда од Саудиска Арабија добил и Алексис Санчез

Понуда од Саудиска Арабија добил и Алексис Санчез


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Како што изгледа клубовите од Саудиска Арабија тргнаа во вистинска офанзива да направат револуција на фудбалот во нивната земја.

Кристијано Роналдо веќе неколку месеци го носи дресот на Ал Наср, а неговиот трансфер изгледа беше само почеток. Таму ќе игра и Бензема (Ал Наср), а секојдневно и голем број други фудбалери се поврзуваат со фудбалските клубови од оваа земја.

Сега редот дојде на Алексис Санчез.  Според последните информации тимот на Ал Фатех веќе испратил официјална понуда.

Наводно, платата на Санчез би му изнесувала 10 милиони евра по сезона за договор до 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…