Дома Фудбал Лига на шампиони Покетино призна: Кеита Балде го следев уште во младинските категории

Покетино призна: Кеита Балде го следев уште во младинските категории

Стратегот на Тотенхем, Маурисио Покетино призна дека фудбалерот кој го носи дресот се наоѓал на неговиот радар.

Менаџерот на лондонскиот тим Маурисио Покетино на конференцијата за медиуми откри дека своевремено додека бил тренер на Еспањол го следел Кеита Балде.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Да, точно е го следев Кеита Балде. Го следев како растеше во Барселона додека бев во Еспањол. Тој е интересен играч за нас, го сакав таму, но тој го избра Монако. Израсна во одличен напаѓач“, не ги штедеше комплиментите Покетино за репрезентативецот на Сенегал.

Токму Кеита Балде еден од играчите кои во натпреварот од 18:55 часот ќе претставува најголема закана за Тотенхем во дуелот на овие две екипи во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…