Дома Фудбал Англија Покетино за прв пат го искритикува сопственикот на Тотенхем

Покетино за прв пат го искритикува сопственикот на Тотенхем

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино откако го води лондонскиот клуб веројатно никогаш не дал поискрена изјава, барем не на тема политиката на клубското раководство.

Познато е дека Тотенхем претходното лето е единствениот тим кој не потроши ниту една фунта на засилувања, но и покрај тоа е трет на табелата. Покетино е реален и свесен дека овие резултати се можеби максималните за неговиот клуб.

„Во овој момент се изгледа фантастично, но ќе видиме дали ќе биде доволно да се бориме за титулата во наредните пет години.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бартомеу: Чави еден ден ќе биде тренер на Барселона

Претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу призна дека Чави сигурно ќе биде тренер …