Дома Фудбал Останато Покетино е тренерот со најслаб старт во ПСЖ

Покетино е тренерот со најслаб старт во ПСЖ

Maурисио Покетино со голем оптимизиам беше дочекан на клупата на ПСЖ, но работите за Аргентинецот одат онака како што очекуваше.

Статистиката вели дека Покетино е тренерот со најлошиот старт во последните десет години.

Имено, Покетино има најслаб старт во Лига 1 во првите девет натпревари откако Катарците го превземаа клубот пред 10 години. Од можни 27 бодови Покетино освои 19 и тоа секако не е во склад со очекувањата и тимот кој го има ПСЖ.

Во овој момент „светците“ се на третата позиција на табелата во Лига 1 зад Лион и лидерот Лил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…