Дома Фудбал Лига на шампиони Познат распоредот на осминафиналните дуели во ЛШ

Познат распоредот на осминафиналните дуели во ЛШ

Попладнево во Нион се одржа ждребот за осминафиналните натпревари во Лигата на шампиони.

Според распоредот кој го објави УЕФА, нокаут фазата започнува на 16 февруари и тоа со најголемото дерби во оваа фаза, Барселона – ПСЖ.

Комплетен распоред:

16 февруари/10 март

Лајпциг – Ливерпул

Барселона – ПСЖ

17 февруари/9 март

Порто – Јувентус

Севиља – Борусија Дортмунд

23 февруари/17 март

Лацио – Баерн

Атлетико Мадрид – Челси

24 февруари/16 март

Борусија Менхенгладбах – Манчестер Сити

Аталанта – Реал Мадрид

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…