Дома Фудбал Англија Познат боксер објави фотографија со Руни, јавноста изненадена од изгледот на поранешниот фудбалер

Познат боксер објави фотографија со Руни, јавноста изненадена од изгледот на поранешниот фудбалер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Тренерот на Ди-Си Јунајтед, Вејн Руни, откако престана професионално да игра фудбал пред две години многу го промени својот физички изглед.

Со ретката коса и прекумерната тежина Руни предизвика многу коментари на социјалните мрежи.

Познатио боксер Амир Кан кој ја претставува Велика Британија се фотографираше со Руни и ја објави фотографија на социјалните мрежи, а на фотографија највпечатлив е изгледот на поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед.

Кога вака изгледа сигурно многумина не би поверувале дека е помлад од Кристијано Роналдо или Златан Ибрахимовиќ…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…