Дома Македонски спорт Мак ракомет Познати термините за натпреварите на Вардар и Еурофарм Пелистер во СЕХА

Познати термините за натпреварите на Вардар и Еурофарм Пелистер во СЕХА


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Следната недела Вардар и Еурофарм Пелистер ќе ги одиграат своите први натпревари во СЕХА лигата, сега се познати и точните термини.

Прво ќе играат битолчани против Татран Прешов на 4-ти април од 18:00 часот на домашен терен. Вардар исто така дома два дена подоцна ќе игра против Војводина во истиот термин од 18:00 часот.

Во реваншот Пелистер против Татран ќе игра на 10-ти април од 16:00 часот, еден ден подоцна Вардар ќе и гостува на Војводина од 16:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Засилување во Битола: Еурофарм Пелистер се засили со играч од данскиот шампион!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Нов член на нашиот …