Дома Фудбал Останато Познати судиите за европските финалиња

Познати судиите за европските финалиња

Eвропската куќа на фудбалот, УЕФА ги одреди главните судии во финалињата на европските Купови.

Во битката за најпосакуваниот трофеј во Лигата на шампионите правдата во која ќе се сретнат Интер и Манчестер Сити ќе суди полскиот судија Симон Марчињак, додека финалето во женската ЛШ му припадна на Черли Фостер. Во женската ЛШ се среќааат Барселона и Волфсбург.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во Лигата на Европа каде што ќе играа Севиља и Рома за главен судија е назначен Ентони Тејлор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…