Дома Топ вести Позната најголемата желба на ПСЖ

Позната најголемата желба на ПСЖ

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бернардо Силва и понатаму настојува да ја промени средината на крајот на сезоната.

Португалецот минатото лето беше блиску до преселба во Барселона, но Сити му постави восока цена и тој остана на „Етихад“.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Манчестер Сити ова лето нема да му стои на патот и е спремен да го продаде доколку пристигне добра понуда.

Најсилен интерес за Португалецот покажува ПСЖ, кој нема да жали пари да го доведе во Париз.

Бернардо Силва ќе биде примарна трансфер цел на „светците“ кои веќе почнале да работат на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…