Дома Трансфер зона Позната главната трансфер цел на Мачестер Јунајтед

Позната главната трансфер цел на Мачестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за супер талентираниот фудбалер на Бенфика Жоао Невеш.

Клубот од „Олд Трафорд“ наводно, според португалските медиуми, е подготвен да потроши дури 100.000.000 евра за неговите услуги.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Невеш има само 19 години и веќе е меѓу најдобрите фудбалери на Бенфика. Во март играше за А репрезентацијата на Португалија против Шведска и Словенија.

Станува збор за играч од средниот ред и е на радарот на многу европски гиганти, но Јунајтед е спремен да ја победи конкуренцијата бидејќи го одреди Невеш како примарна трансфер цел

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот…