Дома Видео Погледнете каков прекршок беше досуден на дербито Бешикташ – Галатасарај 🎥

Погледнете каков прекршок беше досуден на дербито Бешикташ – Галатасарај 🎥

Бешикташ и Галатасарај вчера го одиграа дербито на 19. коло во турската Супер лига.

На крајот Бешикташ славеше со 2:0 и покажа дека во овој момент е за нијанса подобар од својот ривал. Сепак, за еден детал се зборува после натпреварот. Станува збор за прекршокот кој го избори фудбалерот на Галата, Огхенекаро Етебо.

Тој без контакт падна после дуелот со фудбалерот на Бешикташ Ларина. Никој не го ни допре, а судијата кој беше на неколку метри досуди прекршок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…