Дома Видео Погледнете го новиот „корона поздрав“ на Ѓоковиќ 🎥

Погледнете го новиот „корона поздрав“ на Ѓоковиќ 🎥

Новак Ѓоковиќ вчера го освои Мастерсот во Рим кој беше негов 36-ти Мастерс во кариерата со што стана тенисерот со најмногу вакви титули.

Нормално по победата над Диего Шварцман Ноле беше одлично расположен. Пред влегувањето во соблекувалната српскиот тенисер направи мало шоу со неговиот нов „корона поздрав“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Играч на Арсенал падна на колена пред Агуеро, а потоа воодушеви со реакцијата 🎥

Фудбалерите на Арсенал беа поразени на гостувањето кај Манчестер Сити со минимални 1:0. Се…