Дома Фудбал Останато Петар Чех повторно ќе брани, но сега во друг спорт! (ФОТО)

Петар Чех повторно ќе брани, но сега во друг спорт! (ФОТО)

Mинатата сезона Петар Чех стави крај на кариерата како голман на Арсенал.

Чех најголемиот дел од кариерата го помина во Челзи, па откако се одлучи да стави крај се врати во тој клуб каде што ја извршуваше функцијата технички советник. Сега од Англија пристигнуваат нови информација – Чех се враќа на голот!

Нема да биде тоа во фудбалот, туку во хокејот. Чех ќе брани за тимот на Гилфорд Феникс до крајот на сезоната.

„Среќен сум што ќе можам да собирам искуство. Се надевам дека ќе му помогнам на овој млад тим да ги оствари целите. Јас ќе дадам се од себе да победиме на што повеќе натпревари. После 20 години поминати на фудбалскиот терен ова ќе биде едно убаво искуство. Како дете гледав и обожавав хокеј“, изјави Чех.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Барселона следната сезона ќе игра во црни дресови (фото)

Специјализираниот сајт за фудбалски дресови „Footy Headlines“ тврди дека Барселона следнат…