Дома Актуелно Перо Антиќ ќе мора да плати 500 евра

Перо Антиќ ќе мора да плати 500 евра

0
antic

Македонскиот центар, Перо Антиќ во вчерашниот настап за Црвена Звезда заработи исклучување.

Во текот на вчерашниот натпревар против ФМП, Антиќ прво натпреви една техничка грешки, а потоа набрзо доби и втора, па беше исклучен.

Поради беше казнет со 18.000 динари (околу 9.000 денари). Антиќ по исклучувањето започна жестока расправа со судијата, па директорот на лигата Леон Делеон го казни со уште 60.000 српски динари (околу 30.000 денари). Правдата на овој натпревар ја делеа судиите Војиновиќ, ураш и Марчиќ.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО : Македонија заедно со Словенија и Црна Гора домаќини на ЕП 2022 во женска конкуренција

Утрово на ЕХФ Конгресот во Глазгов, Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, во име на трите …