Дома Македонски спорт Мак баскет Перо Антиќ во посета на Атланта 📸

Перо Антиќ во посета на Атланта 📸

Првиот човек на македонската кошарка, Перо Антиќ присуствуваше на НБА тимот на Атланта Хокс каде што настапувеше од 2013 до 2015 година.

Засега не е позната причината за посетата, но Антиќ објави фотографии со својот поранешен соиграч од Атланта Кајл Корвер, но и со Екпе Удо со кого ја делеше соблекувалната во Фенербахче. Удо во овој момент работи како помошник тренер во Атланта.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Атланта во сезоната 2014/2015 кога Антиќ настапуваше играше конференциско финале, но загуби од Кливленд кој во тоа време беше предводен од Леброн Џејмс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…