Дома Луд Спорт Перишиќ го налути Ребиќ – овој го прекина интервјуто (видео)

Перишиќ го налути Ребиќ – овој го прекина интервјуто (видео)

0

Хрватските репрезентативци се спремаат за престојните квалификациски натпревари, а пред мечот со Словачка се случи интересна сцена.

Новата ѕвезда на Милан, Анте Ребиќ даваше интервју за хрватските медиуми, а Иван Перишиќ му дофрлаше.

„Зборувај на италијански“, му дофрли Перишиќ.

Тоа многу го налути Ребиќ, па одлучи да го прекине интервјуто.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Голман одбрани пенал, па противниците физички го нападнаа

Играчите на Коринтијанс го нападнаа голманот на Фламенго после елиминацијата во полуфинале…