Дома Топ вести Перез носи огромно засилување од „Сан Сиро“

Перез носи огромно засилување од „Сан Сиро“

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез би можел да направи уште еден одличен потег и да го донесе еден од најдобрите спортски директори во Европа.

Станува збор за легендарниот директор на Милан, Адриано Галиани, кој наскоро и официјално ќе ги напушти „росонерите“ после цели 30 години.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Според наводите на италијанските и шпанските медиуми Перез веќе контактирал со Галиани и му понудил место спортски директор и негов советник на „Сантиаго Бернабеу“.

Познато е дека двајцата се одлични пријатели, па доколку Галиани ја прифати понудата тоа сигурно ќе биде големо „засилување“ за „крласкиот“ клуб.

Галиани важи за еден од најдобрите спортски работници во светот и човек кој го создаде големиот Милан. Иако во последните неколку години работеше со лимитиран буџет, сепак важи за еден од најпочитуваните луѓе во фудбалот и човек кој „прави чуда“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

На Новак Ѓоковиќ не му оди баш најдобро оваа сезона и загрижува фактот што не влезе во нит…