Дома Фудбал Педри потпишува нов договор со астрономска откупна клаузула

Педри потпишува нов договор со астрономска откупна клаузула

Новото откритие на Барселона, Педри наскоро ќе потпише нов договор со клубот со астрономска откупна клаузула.

Шпанските медиуми пренесуваат дека во договорот на Педри ќе има откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Иста ваква клаузула пред неколку години Реал Мадрид постави за Карим Бензема и Кристиано Роналдо, а исто таква клаузула спрема и за Килијан Мбапе.

Двете страни веќе ги договориле сите услови од договорот и Педри наскоро ќе стави потпис на договор до 2026 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тренерот на Брентфорд за поразот од Челзи: Со ваква ќе игра ќе победевме на 9 од 10 натпревари

Челзи вчера во 8. коло од Премиер лигата го победи Брентфорд на гости со 1:0 со голот на Б…