Дома Фудбал Лига на шампиони Пандев ќе навива за Ристовски и Адеми и против Милан!

Пандев ќе навива за Ристовски и Адеми и против Милан!

Денес Динамо Загреб ќе игра против Милан во рамките од Лигата на шампионите, а Аријан Адеми и Стефан Ристовски во овој натпревар ќе имаат поддршка од Горан Пандев.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Сигурно нема да биде лесно на Динамо, но не беше и против Челзи па хрватскиот клуб успеа да изненади. Екс капитенот на македонската репрезентација специјално допатува во Милано да биде поддршка на поранешниите свои соигрчаи од репрезентацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…