Дома Македонски спорт Пад на Македонија на ФИФА ранг листата

Пад на Македонија на ФИФА ранг листата

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад на ФИФА ранг листата и сега се наоѓа на 71. позиција.

Во изминатиот период Македонија одигра два пријателски меча, ги загубивме и двата, дуелите со Хрватска и Чешка. Тоа допринесе за благ пад на табелата, сега сме на 71. место.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лидер на листата е Аргентина, а во топ 10 се уште и селекциите на Франција, Белгија, Бразил, Англија, Португалија, Холандија, Шпанија, Хрватска и Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…