Дома Останати Тенис Пабло Карено Буста го има најлудиот поен на Австралија Опен 🎥

Пабло Карено Буста го има најлудиот поен на Австралија Опен 🎥

Пабло Карено Буста славеше во дуелот против Тало Грискор со 3:2 во сетови, мечот беше навистина фантастичен и видовме неколку пресврти. Од сето тоа на социјалните мрежи се издвои еден освоен поен.

Во текот на третиот сет Карено Буста освои поен така што топчето го удри кога веќе беше на противничката страна на мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Готово: Алкараз донел конечна одлука за Ролан Гарос

Беше под знак прашалник, но Карлос Алкараз и дефинитивно ќе настапи на Ролан Гарос во Пари…